Публікації

Показано дописи з квітень, 2022

Логопедичне заняття "Подорож літаком"- автоматизація звука "С" у складах, словах та реченнях.

Зображення
Логопедичне заняття "Подорож літаком"- автоматизація звука "С" у складах, словах та реченнях.   Мета : закріплювати правильну вимову звука "С" у словах та реченнях. Розвивати артикуляційний та пальцевий праксис, фонематичний слух, мислення. Виховувати бажання спілкуватись, позитивний емоційний настрій.     Структура заняття : 1. Привітання. 2. Артикуляційна гімнастика" Збери валізу на літак". 3. Вправа на дихання ""Чия хмаринка вище полетить" 4. Гра "Купи квитки в театр" 5. Гра " Половинка чого?" 5. Пальчикові вправи. 6. Гра" Співай пісню про..." 7. Підсумок

Художньо-продуктивне образотворення. Аплікація. Тема: Кульбабка для друзів

 Пропоную майстер-клас з виготовлення кульбабки https://youtube.com/watch?v=iZdRzfjHniE&feature=share 

Художня література Тема :Слухання оповідання В. Сухомлинського "Весняний вітер"

Зображення
Проограмовий зміст : Закріплювати вміння дітей зв'язно, послідовно і виразно переказувати літературний твір близько до тексту. Вчити відповідати на запитання повним відповіддю, використовуючи слова автора. Формувати інтонаційну виразність мови. Активізація предметного словника, розвиток довготривалої слухової пам'яті. Розвивати пам'ять, увагу і пізнавальні інтереси дітей. Обладнання: сюжетні картинки до казки, маски для дітей, кольорові олівці, фломастери, альбоми для малювання.  Структура заняття 1.Вступна частина Психогімнастика"Привітання" 2.Читання оповідання В. Сухомлинського "Весняний вітер" 3.Бесіда за змістом прочитаного. 4.Вправа " Хто уважний?" 5.Фізкультхвилинка. 6.Повторне читання оповідання "Весняний вітер". 7. Переказування оповідання дітьми. 8.Дидактична гра" Коли це буває? 9. Підсумок

Розвивальне заняття з навчання елементів грамоти.

Зображення
 Розвивальне заняття з навчання елементів грамоти. Тема: "Швидко літери вивчаємо." Мета: продовжувати вчити дітей виконувати звуковий аналіз слів; добирати слова із заданою кількістю звуків;  ознайомити з літерою Е та її звуковим значенням; закріплювати знання вивченних літер; розвивати навички читання та спілкування під час спільої дяльності. Матеріал: звукові фішки, презентації. Структура заняття 1. Організаційний момент (презентація) 2. Дидактична гра "Почуй звук" 3. Читання складів і слів (презентація) 4. Фізкультхвилинка 5. Звуковий аналіз слів 6. Дидактична гра "Літера за літерою" 7. Підсумок

Логопедичне заняття " У цирку" - автоматизація звука "Ш" у словосполученнях та реченнях , диференціацію звуків "Ш-С".

Зображення
Логопедичне заняття " У цирку" - автоматизація звука "Ш" у словосполученнях та реченнях , диференціацію звуків "Ш-С".   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звука "Ш", продовжувати вчити визначати місце звука у слові, визначати наявність чи відсутність звука у слові . Розвивати фонематичні процеси, пальцевий праксис,мовленнєвий видих. Виховувати активність, пізнавальний інтерес.     Структура заняття : 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика із клоуном. 3. Вправа на дихання "Чия кулька полетить вище?" 4. Гра " Розклади речі по коробках" 5. Пальчикова вправа "Веселі долоньки" 6. Гра" Що у фокусника в капелюсі?"  7. Підсумок.

Логопедичне заняття " Маленькі помічники" - на автоматизацію звука "Ш" та диференціацію звуків "Ш-С" у словах та реченнях.

Зображення
Логопедичне заняття " Маленькі помічники" - на автоматизацію звука "Ш" та диференціацію звуків "Ш-С" у словах та реченнях.   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звуків "Ш" та "С", розрізняти їх у словах,вчити визначати їх місце у слові. Розвивати фонематичні процеси, пальцевий праксис,мовленнєвий видих. Виховувати бажання допомагати іншим, пізнавальний інтерес.     Структура заняття : 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика із Мишком та Софією. 3. Вправа на дихання "Чия кулька полетить вище?" 4. Гра " Допоможемо Мишку прибрати у квартирі" 5. Пальчикова вправа " Працьовиті рученята" 6. Гра" Допоможемо Соні приготувати кашу та салат"  7. Підсумок.

Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі. Тема: Число і цифра 9. Утворення числа 9

Зображення
  Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі. Тема: Число і цифра 9. Утворення числа 9 Програмовий зміст: ознайомити з утворенням числа 9, цифрою9; продовжити формувати навички кількісної та порядкової лічби; вправляти в утворенні кожного наступного числа шляхом додавання одиниці; закріплювати вміння орієнтуватися у просторі; розвивати довільну увагу; виховувати любов до тварин, цікавість. Матеріал: магнітна дошка або фланелеграф; вісім фігурок тварин (мавпа, кішка, собака, віслюк, тигр, кінь, ведмідь, слон), на яких зображені цифри від 1 до 9; незакінчений малюнок гусениць; палички для лічби; роздавальний : набір квадратів синього (8 шт.) і зеленого (1 шт.) кольорів; картка із цифрою 9 для розфарбовування; картки із цифрами від й до 9; палички для лічби; олівці. Структура заняття 1.      Орга нізаційний момент 2.      Дидактична вправа «У цирку» 3.      Дидактична гра «Фокусник» 4.      Утворення числа 9. Знайомство з цифрою 9 5.      Фізкультхвилинка 6.      Закр

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у закритих складах та словах.

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у закритих складах та словах.   Мета : закріплювати правильну вимову звука "Р", продовжувати автоматизувати звук "Р" у закритих складах та словах. Розвивати пальцевий праксис, моторне планування, фонематичні процеси. Виховувати активність на занятті.       Структура заняття :  1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика " Космонавт добирається до планети Земля".  3. Вправа на дихання " Подуй, щоб поїхала машина".  4. Закріплення правильної вимови звука "Р".  5. Гра " Допоможи тигрику.  6. Гра "Впіймай слово зі звуком "Р".   7. Підсумок.

Дитина у світі природи. Тема. Захист навколишнього середовища

Зображення
Програмовий зміст: закріплювати в дітей знання правил поведінки в природі: продовжувати вчити дітей складати творчу розповідь на задану   тему, дотримувати логічної послідовності під час розповіді; виховувати д байливе ставлення до природи. Матеріал: сюжетні та предметні картинки до гри «Хто забруднює повітря?», сіра та білі хмаринки,   олівці, папір. Структура заняття 1. Організаційний момент 2. Дискусія "Ми допомагаємо" 3. Читання оповідання В.Сухомлинського "Соромно перед соловейком" 4.Бесіда за зімстом оповідання 5.Складання дітьми творчої розповіді "А перед ким мені соромно?" 6.Фізкультхвилинка 7.Дидактична гра "Ххто забруднює повітря?" 8.Підсумок

Художнє образотворення

Художнє образотворення https://m.facebook.com/groups/1213762565384015/permalink/4959696620790572/  

Розвивальне заняття. Дитина в соціумі

Зображення
 Дитина в соціумі Тема: "Безпечна прогулянка" Мета: закріплювати з дітьми правила безпеки життєдіяльності (правила поведінки під час грози);навчати дітей бути обачними, піклуватися про своє здоров'я; виховувати любов до природи, природних явищ. Структура заняття Організаційний момент (конверт) Дидактична гра "Відгадай загадку". Розгляд ілюстрацій Руханка Виведення правил поводження під час грози. Підсумок

Логопедичне заняття на автоматизацію звуків "С,З" у словах, словосполученнях  та реченнях"У гості до казкових героїв"

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звуків "С,З" у словах, словосполученнях  та реченнях"У гості до казкових героїв"   Мета : продовжувати автоматизувати звуки "С", "З" у словах та реченнях. Розвивати фонематичний слух, уважнісь. Виховувати інтерес до заннять.      Структура заняття:  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика.   3. Вправа на дихання   4. Гра" Підбери слово"   5. Гра " Скажи навпаки"   6. Гра "Збери пазл"   7. Підсумок

Індивідуальне логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях.

Зображення
Індивідуальне логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях. Мета : продовжувати автоматизувати звук "Р" у словах та реченнях. Вчити правильно вживати граматичні закінчення, удосконалювати вміння утворювати множину від однини. Розвивати мовленнєве дихання,фонематичний слух, рухливість артикуляційного апарату. Виховувати бажання займатись.     Структура заняття : 1. Привітання. 2. Артикуляцяйна гімнастика . 3. Вправи на дихання 4. Гра " Чарівна паличка". 5. Гра "Четвертий зайвий" 6. Пальчикова вправа"Вправні пальчики" 7. Гра "Добери риму" 8. Підсумок.

Інтегроване заняття: "Весняна прогулянка лісом". Читання оповідання В.Сухомлинського "Все в лісі співає". Квілінг

 Читання оповідання В.Сухомлинського "Все в лісі співає". Квілінг https://www.facebook.com/groups/565368177253073/permalink/1474588446331037/?sfnsn=mo&ref=share

Міжнародний день Матері-Землі

Зображення
Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

Розвивальне заняття з навчання елементів грамоти

Зображення
  Розвивальне заняття з навчання елементів грамоти.   Тема: "звуки й букви потрібно знати - щоб грамоту вивчати.   Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей виконувати звуковий аналіз слів різної звукової структури, визначати кількість складів у слові; закріплювати знання про звукорозрізнювальну роль звука; вправляти у вмінні вишукувати спільний звук у словах; розввати навички читання, слухову увагу,   логічне мислення; виховувати інтонаційну виразність мовлення.   Структура заняття   Організаційний момент.   Звуковий аналіз слів   Дидактична гра " Сказати і почути"   Мовна вправа " Перебігалочки"   Гімнастика для очей   Дидактична гра "Зміни слово"   Читання складів.   Підсумок

Логопедичне заняття - автоматизація звука "Р" у словах та реченнях.

Зображення
Логопедичне заняття - автоматизація звука "Р" у словах та реченнях. Мета: продовжувати автоматизувати звук "Р" у словах та реченнях. Вчити правильно вживати граматичні закінчення, удосконалювати роботу над складовою структурою слів. Розвивати мовленнєве дихання,фонематичний слух, рухливість артикуляційного апарату і точність рухів. Виховувати бажання займатись.                       Структура заняття: 1. Привітання. 2. Артикуляцяйна гімнастика . 3. Вправи на дихання 4. Гра " Фотограф". 5. Гра "Чого не стало?" 6. Гра "Половинки" 7. Гра "Добери слово-предмет" 8. Підсумок.

Логопедичне заняття "Герої в масках"

Зображення
Логопедичне заняття "Герої в масках"- автоматизація звука "Ш", узгодження іменника з числівником. Мета: продовжувати автоматизувати звук "Ш" у словах та реченнях. Вчити узгоджувати іменники з числівниками, правильно вживати граматичні закінчення, визначати місце звука "Ш" у слові. Розвивати мовленнєве дихання, рухливість артикуляційного апарату і точність рухів. Виховувати активність .    Структура зан,ття: 1. Привітання. 2. Артикуляцяйна гімнастика з кульками. 3. Вправи на дихання 4. Гра " Допоможи героям порахувати предмети" 5. Гра "Назви та порахуй" 6. Пальчикова вправа "Замок" 7. Гра "День народження Коннара" 8. Підсумок.

Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі. Тема «Розв’язування задач, орієнтування в просторі»

Зображення
  Програмовий зміст: закріплювати в дітей навички кількісної лічби, знання   цифр 1-8; удосконалювати навички арифметичних дій, продовжувати формувати уявлення про властивості та розмір предметів, уміння орієнтуватись у просторі; розвивати логічне мислення; ви­ховувати уважність, самостійність. Матеріал: магнітна дошка або фланелеграф; аркуш паперу фор­мату' (А2, АЗ) з намальованою сіткою з клітинками-основами для гри «Шукачі скарбів»; кружечок; паперові стрілки (15 шт.); пло­скі фігури (2 м’ячі, 3 зайці, 2 яблука, 2 цукерки); картки з цифра­ми 1-8, знаками («+», «-», «=»); малюнок із зображенням кеглів; підписи під малюнком; аркуш паперу, хусточка, картки з цифра­ми 1-5; числові картки із загальною кількістю предметів на кожній 1-8; закладка; палички для лічби.   Структура заняття 1.      Організаційний момент 2.      Складання і розв’язування задач 3.      Утворення числа 8 4.      Ознайомлення із цифрою 8 5.      Дидактична гра «Скажи скільки?» 6.      Фізкул

Мовленнєве заняття

Зображення
Розвиток мовлення  Тема: "Весняні подорож до лісу " Мета: поглибити уявлення дітей про весняні явища в природі, поведінку диких тварин і птахів; формувати вміння добирати влучні слова-означення для опису весни. Вправляти в утворені іменників із зменшувально-пестливими суфіксами, вживанні слів-антонімів. Розвивати артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, мислення, пам'ять. Виховувати пізнавальний інтерес. Обладнання: загадки, ілюстрації диких тварин, птахів, квітучих дерев, шумові коробочки, запис співу птахів, презентація "Дику тварини та їх дитинчата". Структура заняття: 1. Загадування загадки про весну. 2. Бесіда про весняні місяці, весняні квіти. 3. Вправи на дихання "Здуй кульбабку", "Подій на пір'їнку". 4. Гра "Кольори весни" (порівняння зими та весни). 5. Слухання співу птахів та бесіда про них. 6. Гра "Відповідай швидко". 7. Гра "Збери сім'ю". 8. Весняні чистомовки. 9. Підсумок.

Дитина у світі природи. Тема "Світ комах"

Зображення
  Програмовий зміст: збагачувати словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля, формування і вживання узагальнюючого поняття "Комахи"; добирати ознаки предметів, ознайомлювати дітей з назвами комах: бджола, мураха, коник, бабка, метелик, сонечко, жук, муха, комар. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи; пояснити, що муха - шкідлива комаха. Розповісти дітям про те, яку користь приносять деякі комахи. Розвиток уваги, пам'яті, мислення, загальної та дрібної моторики. Обладнання: картинки із зображенням комах (бджола, мураха, коник, бабка, метелик), символи - зображеня прийменників "над", "під", "біля", "за" тощо. Словник: іменники - бджола, мураха, коник, бабка, метелик, сонечко, жук, муха, комар; прикметники - різнокольоровий; дієслова - сплять, повзають структура заняття 1. Привітання 2.Психогімнастика "Уяви себе комашкою" 3. Бесіда 4.Дидактична гра "Розкажи про комаху" 5. Фізкультхвилинка "Б

Конструювання з паперу. Тема: "Весняні квіти. Тюльпани"

https://pin.it/4kNNdkT

Розвивальне заняття на тему: "За тиждень Великдень"

Зображення
Розвивальне заняття на тему: "За тиждень Великдень" Мета: дати дітям уявленняпро великийдень Воскрісіння Хрестового, ппо звичаї і обряди, пов'язані з цим святом; розкрити красу і чарівність народних традицій,прищеплювати бажання більше дізнаватися про родинні звичаї; виховувати інтерес і повагу до історії свого народу. Матеріали: презентація. Структура заняття Психогімнастика Розповідь вихователя Призентація                                                                                                                                        https://vseosvita.ua/library/prezentacia-svato-velikdendla-ditej-doskilnogo-viku-246266.html   Дидактична гра   "Хто найбільше" Фізкультхвилинка Вправа "Тук та тук" Підсумок

Логопедичне заняття на диференціацію звуків «З – Ж»

Зображення
 Логопедичне заняття на диференціацію звуків «З – Ж» Мета: закріплювати у мовленні правильну артикуляцію звуків «З» та «Ж», продовжувати вчити розрізняти їх , визначати місце їх утворення. Розвивати фонематичний слух, рухливість органів артикуляції,мислення, увагу. Виховувати пізнавальний інтерес.       Структура заняття: 1. Привітання. 2. Артикуляційна гімнастика із жучком та комаром. 3. Закріплення правильної артикуляції звуків «З» та «Ж» 4. Гра «Посади жука на квітку, а комара на галявину». 5. Гра «Допоможи їжачку та зайчику переправитись на інший берег». 6. Вправа «Що зайве?». 7. Гра «Допоможи Жені розкласти предмети по кошиках». 8. Підсумок.

Логопедичне онлайн-заняття «Поросятко Лулу та комічні пригоди» автоматизація «л»

Зображення
  Мета: закріплювати правильну вимову звука"Л" у словах, реченнях. продовжувати вчити дітей визначати місце звука у слові, утворювати присвійні іменники.   Розвивати силу та рухливість органів артикуляції, фонематичні процеси.    Структура заняття: 1. Привітання. 2.Артикуляційна гімнастика для звука"Л" 3. Вправи на дихання 4. Вправа "Запали зірку" 5.Гра "Один- багато" 6.Гра " Що Лу-ду   побачив у космосі?" 7. Гра" Астероїди" 8. Підсумок

Літературне+театральне образотворення «Розучування вірша Т.Г.Шевченка «Встала весна» за допомогою мнемотехніки»

Зображення
  Програмовий зміст: Вчити дітей уважно слухати і свідомо сприймати вірш, відповідати на запитання вихователя. Продовжити вчити дітей розповідати вірш за схемою. Уточнити і розширити знання дітей про зміни у житті тварин весною.  Розвивати мовлення, увагу, творчість та фантазію під час виконання завдань. Виховувати цікавість до художніх творів. Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, мнемотаблиця до вірша «Встала весна» Структура заняття. 1.      Сюрпризний момент 2.      Дидактична гра «Весна» 3.      Читання вірша Т.Г.Шевченка вірша «Встала весна» 4.      Бесіда за змістом вірша 5.      Фізкультхвилинка 6.      Заучування вірша за допомогою мнемотаблиці «Встала весна» 7.      Читання вірша за бажанням дітей 8.      Підсумок.

Логопедичне заняття на диференціацію звуків «Р –Л» «Будь уважним!»

Зображення
Логопедичне заняття на диференціацію звуків «Р –Л» «Будь уважним!» Мета: продовжувати вчити дітей правильно вимовляти та розрізняти у мовленні звуки «Р –Л», розвивати зоровий гнозис, фонематичні процеси, мислення та уяву. Структура   заняття Загадування загадки. Артикуляційна гімнастика. Вправа на дихання «Вітерець» Гра «Знайди тінь» Гра «Підбери по кольорах» Пальчикова вправа «Встали пальчики…» Гра "Збери врожай" Підсумок.

Заняття на тему: ''Ми вже багато знаємо, бо граматику вивчаюмо''

Зображення
Заняття на тему: ''Ми вже багато знаємо, бо граматику вивчаюмо'' Програмовий зміст: учити дітей визначати місце наголосу в словах, називат слова із заданим наголошеним звуком, складом; удосконалювати   навички звукового аналізу; вправляти в суцільному читанні складів, слів; виховувати бажання досягати поставленної мети. Матеріал: звукові фішки, друковані склади, слова. Схема заняття Організаційний момент Звуковий аналіз слів Дидактична гра "Добери слово"  Руханка Дидактична гра " Визнач наголос" Чистомовки Читання складів, слів Підсумок

Онлайн-заняття "Число 7. Геометричні фігури."

Зображення
Програмовий зміст :  надати знання про число і цифру 7, склад   числа 7;    дати поняття про утворення числа 7 з двох менших чисел; розвивати вміння розв’язувати приклади; закріплювати знання про геометричні фігури; виховувати охайність, старанність під час виконання завдання при торцюванні, удосконалювати обчислювальні навички; розвивати загально навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять, мислення.  Хід заняття 1. Організаційний момент 2.Рахунок в межах 7 (прямий та зворотній) 3.Дидактична гра "Скільки?" 4. Дидактична гра "Якої цифри не стало?" 5. Фізкультхвилинка 6.Дидактична гра "Що змінилось?" 7.Дидактична гра "Яка фігура?" 8. Підсумок
Зображення
 Логопедичне заняття на автоматизацію звука «Л» у складах і словах «Подорож із Ельзою». Мета: закріплювати правильну вимову звука «Л» у відкритих та закритих складах, словах. Продовжувати вчити визначати місце звука у слові, послідовність звуків у словах. Розвивати  фонематичні процеси, пам’ять. Структура заняття 1. Привітання. 2. Артикуляційна гімнастика із Ельзою. 3. Звукові доріжки із відкритими і закритими складами. 4. Гра «Що зникло?» на розвиток зорової пам’яті. 5. Пальчикова гімнастика «Працьовиті пальчики». 6. Гра «Що заморозила Ельза?» 7. Гра «Пошук скарбів» 8. Підсумок.

Відео-вправи на зняття стресу

 

Логопедичне заняття "День народження Маші" на автоматизацію звука"ш" та диференціацію "с-ш"

Зображення
 Логопедичне заняття "День народження Маші" на автоматизацію звука"ш" та диференціацію "с-ш"   Мета: закріплювати прввильну вимову звука"ш" у словах, продовжувати вчити дітей визначати місце звука у словах. Розвивати мовленнєве дихання, фонематичні процеси.    Структура заняття:  Загадування загадки  Артикуляційна гімнастика для звука"ш"  Вправи на дихання "Пташка летить", "Подуй на кульбабку"  Вправа "Веселий концерт"-диференціація складів са- ша.  Гра "Подарунок для Маші"  Гра "Прикрась торт"  Чистомовки зі звуком "ш"- збери букет.  Підсумок

Дитина у світі природи.

Зображення
Дитина у світі природи. Розвивальне заняття на тему: ''Птахи навесні'' Програмовий зміст: розширюіати уявлення дітей про весняні зміни в житті птахів; узагальнювати, систематизувати знання про перелітних птахів; виховувати бажання спостерігати за природою, дбайливо ставитися до неї. Матеріал: ілюстрації птахів, аудіозапис голосів птахів, зображкння пташиних будиночків, картина ''Лелека''. Структура заняття Мотивація вправа ''Назви одним словом'' Дидактична гра ''Вгадай пташку'' Фізкультхвилинка '' Лити до свого гнізда'' Загадка про лелеку. Легенда. Підсумок.

Поради для батьків

Зображення
  Знайдено у відкритому доступі в мережі інтернет для власного користування. Дякуємо автору https://groupbdzhilki.blogspot.com/2022/04/blog-post_7.html

Онлайн - вікторина "Відгадай казку"

Зображення
  Народні казки перевірені часом, в них сила та мудрість народу. https://www.youtube.com/watch?v=YoJZqG7KgBE&t=14s

Гра - релаксація "У лісі"

 

Казка "Котики вербові"

Зображення
  Казка "Котики вербові"   Пригода ця трапилася одного весняного дня. Прокинувшись від зимового сну, лагідне весняне Сонечко посилало свої поцілунки на землю. Діставало промінчиками до матінки-землі, де утворювалися перші проталини, дзюрчали своїм співом веселі струмочки. Сонечко торкалося своїми промінчиками до дерев та кущів, і ніби лагідна матуся, турботливо та дбайливо будило їх від довгого зимового сну.   На одній галявинці ріс невеличкий кущик. Він був зовсім непримітний. І нікому не було ніякого діла до нього. — Прокидайся, маленький кущику, — лагідно промовило Сонечко.     Кущик стрепенувся, протягнув свої гілочки до нього, але прокидатися йому якось не хотілося. Та поцілунки Сонечка були такими лагідними, теплими та привітними. — Гаразд, — сказав він Сонечку, — але подивись на мене, кому я потрібний такий не гарний, всі лише обминають мене.    І тут лагідні сонячні промінчики почали пестити ко