Публікації

Показано дописи з грудень, 2022

Фізична культура Тема: "Переступання через колоду. Кидки м'яча двома руками і його ловлення"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Переступання через колоду. Кидки м'яча двома руками і його ловлення" Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, малим і широким кроком; повторити переступання через колоду; вивчити кидки м'яча обома руками знизу і його ловлення; розвивати рівновагу, уважність, окомір, координацію рухів; виховувати позитивні емоції від заняття і дбайливе ставлення до свого здоров'я. Інвентар: колода, м'яч.

ЦУПЖ Тема: "Біля ялинки"

Зображення
 ЦУПЖ  Тема: "Біля ялинки" Мета: продовжувати формувати уявлення вихованців про безпечну та здоров'язбережувальну поведінку; уточнити знання про протипожежні заходи; закріпити правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.

Рухлива гра "Повторюй за мною"

Зображення
 Рухлива гра "Повторюй за мною"      Мета: вчити дітей орієнтуватися у просторі, повторювати рухи за зразком. Розвивати рівновагу, уважність, активність. Виховувати бажання підтримувати здоровий спосіб життя.

День здоров'я "Безпечний дивосвіт"

Зображення
 День здоров'я "Безпечний дивосвіт" Мета: закріпити уявлення дітей про здоров`я людини; виробляти навички здорового способу життя, дотримання особистої гігієни; розвивати інтерес до подальшого пізнання себе; розвивати пізнавальну активність, мислення, уважність, зосередженість, зв’язне мовлення, вміння висловлювати власну думку; формувати у дітей валеологічну свідомість, дбайливе та бережливе ставлення до власного здоров’я; виховувати позитивне ставлення до здорового способу життя.

Дитина у світі природи Тема: "Сліди на снігу"

Зображення
 Дитина у світі природи Тема: "Сліди на снігу" Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з зимовими явищами; закріпити знання дітей про світ тварин; розширити знання про сліди тварин на снігу та як вони утворюються; навчити основам асоціативного мислення; розвивати зорову пам’ять, логіку, мислення, вагу, моторику рук; вчитись відповідати на запитання повними реченнями; розвивати активність у грі, активність, мовлення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи. Обладнання: ілюстрації із зображенням диких тварин, їх слідів, картинки сміття та його сортування. Структура заняття 1. Привітання. Відгадування тематичних загадок. 2. Бесіда про сліди . 3. Фізкультхвилинка "Перший сніг". 4. Подорож з Дашею - дослідником засніженим лісом. 5. Гра "Яка тварина залишила слід?" 6. Обговорення "Сміття - сліди, які залишає людина".  7. Бесіда "Збережемо природне довкілля". 8. Підсумок.

Гурток "Економчики" Тема:"Загадай бажання - зірка падає" (казка про загублений талант)

Зображення
 Гурток "Економчики" Тема:"Загадай бажання - зірка падає" (казка про загублений талант) Мета: розширювати соціальну компетентність вихованців; продовжувати формувати уявлення про таланти та здібності дітей; розширювати світогляд; виховувати загальнолюдські чесноти.

Взаємозв'язок з родинаим вихованців.

Зображення
Новорічне свято "В пошуках новорічного сніговика" Мета: створити піднесений, святковий настряй; сприяти розвиткові творчих здібностей вихованців; спонукати до бажання вчити і декларувати вірші, співати пісні.    https://youtu.be/ps2dbm2BEUI

Фізична культура Тема: "Бистрота бігу. Переступання через колоду"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Бистрота бігу. Переступання через колоду" Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; розвивати бистроту бігу; показати виконання ходьби навколо колоди; навчати переступати через колоду; розвивати швидкість, спритність, рівновагу та уважність; виховувати любов до занять з фізичної культури. Інвентар: колода.

Розвиток мовлення. Тема: "Зима"

Зображення
Розвиток мовлення. Тема: "Зима" Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей із зимовими явищами, забавами; учити відрізняти основні зимові ознаки; розвивати логічне мислення; збагачувати й активізувати активний словник дітей за лексичною темою "Зима"; вправляти в умінні будувати речення; розвивати описово-розповідне мовлення, граматичну правильність мовлення; мовленнєве дихання; тренувати координацію рухів, пам'ять. Структура заняття 1. Організаційний момент. Гість 2. Розглядання та опис зимової картини 3. Фізкультхвилинка "Зима" 4. Склромовка 5. Мовленнєво-творча вправа "Продовж речення" 6. Дихальна вправа "Сніжинки" 7. Дидактична гра "Зимову загадку відгадай" 8. Підсумок

Зворотній зв'язок. СХД Тема: "Ялинка"

Зображення
 Зворотній зв'язок. СХД Тема: "Ялинка"

Фізична культура на повітрі Комплекс ЗРВ "З прапорцями" (27.12-29.12)

Зображення
 Фізична культура на повітрі Комплекс ЗРВ "З прапорцями" (27.12-29.12)

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема. Число і цифра 1. Орієнтування в часі.

Зображення
 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі  Тема. Число і цифра 1. Орієнтування в часі. Програмовий зміст: формувати поняття про число; учити лічити предмети; ознайомити з цифрою 1, учити співвідно­сити цифру з кількістю предметів; вчити орієнтувати­ся в часі, користуючись поняттями "тепер", "пізніше", "раніше". Розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять. Виховувати організованість, уміння слухати й розуміти запитання вихователя. Матеріал: презентація. Структура заняття 1. Організаційний момент. Привітання з малятами. 2. Мандрівка у ліс (читання вірша про зимовий ліс) 3. Розгляд слідів  (знайшли рукавичку) 4. Ознайомлення з цифрою 1. 5.Гра "Звірята казки "Рукавичка""(співвідно­шення цифри з кількістю звірят) 6. Фізкультхвилинка. 7. Гра «Хто коли  прибіг до рукавички» (поняттями «тепер», «пізніше»). 8. Гра "Відшукай цифру "1"" 9. Підсумок заняття.

СХД Тема: «Прикраси зі смужок на ялинку»

Зображення
 СХД Тема: «Прикраси зі смужок на ялинку» Мета: Вчити дітей виготовляти новорічні прикраси власноруч, використовуючи готові деталі; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, дрібну моторику рук, творчі здібності та фантазію дітей; виховувати охайність, працелюбність, вміння бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати у чистоті робоче місце та дотримуватись правил техніки безпеки.

Конструктивно-будівельна діяльністьть "Новорічні прикраси"

Зображення
 Конструювання "Новорічні прикраси" Програмовий зміст: вчити створювати оригінальні новорічні іграшки з синельної проволки, діяти за показом дорослого; чітко з'єднуючи в необхідних місцях, кінчики проволки провертаючи пальчиками. Розвивати фантазію, дрібну моторику рук і творчі здібності, естетичне сприйняття. Виховувати задоволення від створення новорічних прикрас. бажання доводити розпочату справу до кінця. Матеріал: різнокольорова синельна проволка, намистинки, ножиці.

Піший перехід до зимового лісу

Зображення
 Піший перехід до зимового лісу (мандрівка до зимового лісу)         Мета: ознайомити дітей з характерними ознаками першого місяця зими, поглиблювати знання дітей про стан живої природи взимку в лісі; вчити дітей розуміти взаємозалежність живої і неживої природи; формувати уявлення про життя тварин, їх пристосованість до зимового періоду; звернути увагу на різноманітність слідів на снігу. Розвивати спостережливість, увагу. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Взаємодія з батьками.Пам'ятка "Як допомогти дитині пережити стрес".

Зображення
 Взаємодія з батьками.   Пам'ятка "Як допомогти дитині пережити стрес".

Художньо-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Чим прикрасимо ялинку"

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Чим прикрасимо ялинку" Програмовий зміст: учити дітей передавати на малюнку піднесений настрій під час малювання новорічної прикраси для ялинки; вправляти у малюванні предметів округлої форми, ритмічному зафарбовуванні, не виходячи за контури - межі; учити користуватися різними фарбами, акуратно накладають одну на одну після висихання; виховувати охайність.

Валеологія. Тема: "Про корисну їжу"

Зображення
 Валеологія. Тема: "Про корисну їжу" Програмовий зміст: розширювати знання дітей про важливість повноцінного харчування для здорового розвитку організму; закріплювати знання про вітаміни та корисні продукти, що їх містять; виховувати у дітей потребу правильно харчуватися, уникати вживання шкідливих для організму продуктів.  Структура заняття 1. Психогімнастика 2. Дидактична вправа "Корисна їжа - шкідлива їжа" 3. Вправа "Обери і поясни" 4. Дидактична гра "Визнач корисні продукти" 5. Фізкультхвилинка 6. Інформаційна хвилинка "Вітаміни +, шкідлива їжа -" 7. ППД  8. Підсумок

Художньо-продуктивне образотворення Ліплення "Сніговичок"

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення  Ліплення "Сніговичок" Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей створювати виразні образи за допомогою ліплення конструктивним способом; пояснити зв’язок між пластичною формою й засобом ліплення; вчити планувати свою роботу: задумувати образ, ділити матеріал на потрібну кількість частин, різних за розміром, ліпити послідовно, починаючи з більших деталей. Сприяти розвитку естетичного сприйняття. Розвивати окомір, відчуття форми й пропорції. Виховувати прагнення виконувати роботу до кінця.  Матеріал: пластилін білого кольору, невеликі шматочки червого та чорного, стеки, дощечки для ліплення, серветки.

Фізична культура Тема: "Рухи по колу. Човниковий біг"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Рухи по колу. Човниковий біг" Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з різними положеннями рук; навчати рухатися по колу; навчати човникового бігу; розвивати рівновагу, уважність, спритність, координацію рухів; виховувати витривалість, бути здоровими; викликати позитивні емоції. Інвентар: обруч, кубики і шишки.

Літературне+Театральне образотворення. Тема: слухання вірша І. Неходи "Пісня про ялинку"

Зображення
 Літературне+Театральне образотворення. Тема: слухання вірша І. Неходи "Пісня про ялинку" Програмовий зміст: вчити дітей уважно слухати вірш, відповідати на запитання за його змістом, добирати прикметники; удосконалювати вміння самостійно, виразно та осмислено промовляти знайомі вірші; закріпити знання про зимові явища, зимові свята та природозахисну діяльність людини; розвивати поетичний слух, бажання виразно читати вірш напам'ять, мовлення; виховувати природовідповідну поведінку.

ЦУПЖ. ТЕМА:"Як зігрітися в зимку?"

Зображення
 ЦУПЖ. ТЕМА:"Як зігрітися в зимку?" Програмовий зміст: ознайомити вихованців із заходами щодо енергозбереження, дати корисні поради; розширити уявлення про безпечну поведінку взимку;розвивати логічне мислення, увагу, уяву, вміння засто­совувати отримані знання на практиці; спонукати до виконання правил безпечного користування електроприладами; формувати у дітей світогляд дбайливого господаря; виховувати відповідальність. Структура заняття 1. Привітання 2. Дидактична гра "Зима - добре, зима - погано" 3. Проблемна ситуація "Що робити коли замерз..." 4. Фізкультхвилинка 5. Презентація "Правила безпечної поведінки взимку для дітей" 6. Підсумок

Ритмічна вправа "Крокуємо. Кружляємо.

Зображення
 Ритмічна вправа "Крокуємо. Кружляємо. Мета: засобами музично-ритмічної діяльності розвивати рухову активність вихованців.

Дитина у світі природи Тема: «Як малюки по ялинку ходили»

Зображення
 Дитина у світі природи Тема: «Як малюки по ялинку ходили» Програмовий зміст: вчити дітей дбайливо ставитися до природи, формувати у дітей правильне ставлення до об’єктів природи, знання дітей про дерево ялину та її цінність для природи та людини, розширювати знання дітей про хвойний ліс та його мешканців; розвивати фантазію, мислення, уяву, увагу, зв’язне мовлення та словниковий запас; виховувати бажання оберігати природу, співчуття до природи, вміння аналізувати та робити висновки про погане та хороше, виховувати інтерес до лісу та правила поведінки в ньому. Обладнання та матеріали: декорація зимового лісу, ялинки, Смурфик-Ліснячок, Зайчик, Білка, зображення планети з пеньками, дидактична гра «Домівка для тваринок», «Що їдять звірята». Структура заняття 1. Емоційна хвилинка. 2. Подорож з Смурфиком-Ліснячком в ялинковий ліс. 3. Бесіда про ялинки. 4. Дидактична гра "Будиночок для тваринок". 5. Дидактична гра "Що їдять звірята". 6. Фізкультхвилинка "Ялинка - вес...

Взаємодія з батьками.Поради для батьків: чим зайняти дитину під час вимкнення світла.

Зображення
 Поради для батьків: чим зайняти дитину під час вимкнення світла. Постійні відключення світла через ракетні удари стали частиною українських буднів, щоденним викликом для роботи та побуту, особливо для сімей із дітьми. Декілька способів чим зайняти дітей від  вінницької  психологині Тетяна Гнатюк. Спільне приготування їжі Багато дітей з великим задоволенням приєднаються до готування. Якщо у вас є газова плита — можна приготувати щось смачне разом з дітьми. Наприклад, наліпити багато вареників з різними начинками або приготувати велику піцу. Словесні ігри "тарабарщина" — дорослий говорить речення вигаданою мовою, а дитина за інтонацією намагається вгадати про що йдеться; скласти історію — кожен учасник вигадує по одному реченню; відгадати задуманий предмет за допомогою питань, на які можна відповісти тільки "так" і "ні"; вгадати слово за описом, не називаючи його; "на щастя, на жаль" — хтось придумує ситуацію, а гравці по черзі складають продовжен...

Гурток "Економчики" Тема: Казка про Зайця і Черепаху

Зображення
 Гурток "Економчики" Тема: Казка про Зайця і Черепаху Мета: розширювати світогляд вихованців про свої таланти та інтереси; навчати поважати та цінувати таланти друзів; виховувати дружелюбність, толерантність, творчі здібності.

Літературно-театралізована діяльність. Лялькова вистава «Коза-дереза»

Зображення
 Літературно-театралізована діяльність.  Лялькова вистава «Коза-дереза» Мета: запропонувати дітям зануритись у казковий світ лялькового театру, подивитися повчальну історію про Козу-Дерезу; учити слухати і розуміти зміст художнього твору, емоційно сприймати зміст казки; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій. Виховувати інтерес до театралізованої діяльності.

Зворотній зв'язок. Нетрадиційне малювання тема: "Казковий зайчик"

Зображення
Взаємозв'язок з батьками.  Зворотній зв'язок. Нетрадиційне малювання тема: "Казковий зайчик"

Фізична культура Тема: "Утримування рівноваги на одній нозі. Кидки м'яча двома руками"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Утримування рівноваги на одній нозі. Кидки м'яча двома руками" Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; навчати утримувати рівновагу на одній нозі; вивчити кидки м'яча обома руками знизу; розвивати увагу, спритність, рівновагу, окомір; виховувати бажання виконувати фізичні вправи і берегти своє здоров'я. Інвентар: м'яч.

Розвиток мовлення. Тема: "Зимові витинанки"

Зображення
Розвиток мовлення.  Тема: "Зимові витинанки" Програмовий зміст: уточнювати знання дітей про зимові явища природи; збагачувати активний словник епітетами, порівняннями, образними висловами; навчати висловлювати свої враження, правильно формулюючи вислів; розвивати граматичну правильність мовлення, удосконалювати звуковимову, активізувати та розширювати словник дітей за лексичною темою; розвивати увагу, мислення, пам'ять. Структура заняття 1. Організаційний момент 2. Вірш А. Камінчука "Усі дерева в інії" 3. Бесіда 4. Вірш О. Шнуренко "Візерунки зими". Бесіда за змістом вірша. 5. Фізкультхвилинка "Зима в гостях" 6. Чистомовка (са-ас) 7. Дидактична гра "Добери слова"  8. Мовленнєва вправа "Яка? Який? Яке?" 9. Інтерактивна гра " Домалюй картини" 10. Підсумок

Пам" ятка для батьків

Зображення
 Пам" ятка  для батьків

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема: Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі

Зображення
 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема: Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі      Програмовий зміст: удосконалювати в умінні рахувати предмети, порівнювати множини за кількістю, визначати на скільки більше, на скільки менше, порівно (однаково); вправляти в умінні орієнтуватись у просторі, закріпити понят­тя «ліворуч», «праворуч», використовуючи прийменники над, під, вище, нижче, поряд, за, поміж і тд. Розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять. Виховувати організованість, уміння слухати й розуміти запитання вихователя.      Матеріал: презентація. Структура заняття 1. Організаційний момент. Привітання з малятами. 2. Розгляд кімнати з розкиданими іграшками. 3. Ігрова вправа «Порахуй полиці та іграшки на них». 4. Фізкультхвилинка. 5. Ігрова вправа «Знайди відміності». 6. Ігрова вправа «Хто, де знаходиться». 7. Підсумок заняття.

СХД Тема:"Ялинка"

Зображення
 Самостійна Художня Діяльність Тема:"Ялинка" Мета: заохочувати дітей до творчості, прояву самостійності у виборі засобів зображувальної дяльності; передавати образ прикрашеної новорічної ялинки, оздоблювати її обираючи різні матеріали; розвивати естетичне почуття; виховувати в дітей творчість, самостійність; викликати радісні почуття від святкового настрою.

Взаємозв'язок з батьками. Онлайн-розвага "Святий Миколай, всім малятам помагай"

Зображення
 Онлайн-розвага "Святий Миколай, всім малятам помагай"

Конструювання "Різдвяна свічка" (папір)

Зображення
 Конструювання "Різдвяна свічка" (папір) Програмовий зміст: вчити самостійно виконувати готову роботу за зразком, вправляти дітей в умінні прямокутники складати у гормошку, а потім гармошку навпіл, удосконалити вміння вирізати фетіль (полум'я) приклеювати до гармошки, з'єднувати в центрі, утворюючи різдвяну свічку. Розвивати уяву, дрібну моторику рук, творчі здібності, акуратність в роботі. виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця. Матеріал: аркуш кольорового картону формату А4, кольоровій папір або фоамінар, клей, ножиці, простий олівець, маркер.

Піший перехід до сосни

Зображення
 Піший перехід до сосни  Мета: Закріпити і поглибити знання дітей про сосну, як представника хвойних дерев. Збагачувати знання дітей про зимову пору року, про особливості існування та поведінку зимуючих тварин і птахів. Сприяти розвитку пізнавального інтересу до навколишнього світу; удосконалювати навички спостережливості, уваги, мислення. Виховувати бережливе та чуйне ставлення до живої природи, зокрема дерев, учити дітей бачити їх красу.

Художньо-продуктивне образотворення (малювання зубною щіткою) Тема: "Новорічна листівка"

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення (малювання) Тема: "Новорічна листівка" Програмовий зміст: ознайомити вихованців із нетрадиційними техніками малювання, зокрема - мавання зубною щіткою ( Для малювання зубною щіткою потрібна густа, напівсуха гуашева фарба. Зубну щітку потрібно вмочити у фарбу. Доторкатися до аркуша паперу потрібно усім ворсом, щоб від кожної ворсинки залишався слід); учити малювати передаючи правильне розміщення, форми, коліру і пропорції малюнка; виховувати любов до природи, почуття естетичної насолоди, спостережливість, акуратність, увагу; збуджувати інтерес до творчої діяльності.

Ознайомлення із соціумом. Тема: "Вчимося дружити"

Зображення
 Ознайомлення із соціумом. Тема: "Вчимося дружити" Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про дружбу; розвивати здатність співпереживання, бажання прийти на допомогу; навчати домовлятися, просити та пропонувати допомогу; виховувати вміння по - справжньому дружити, уважно ставитися одне до одного. Структура заняття 1. Привітання 2. Презентація "Казковий дитячий садок" 3. Обмін інформацією 4. Фізкультхвилинка 5. Виведення правил дружби 6. Правила примирення 7. Прислів'я про дружбу 8. Підсумок

Художньо-продуктивне образотворення (аплікація) Тема: «Зайчикова та лисиччина хатка»

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)  Тема: «Зайчикова та лисиччина хатка» Програмовий зміст: вчити дітей передавати зображення хатинок зайчика та лисички, використовуючи різноманітні засоби і прийоми аплікації — за допомогою не традиційних матеріалів; розвивати відчуття кольору, форми; закріплювати правила і прийоми користування ножицями та іншим матеріалом. Розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; сприяти розвитку самостійності, охайності; збагачувати індивідуальний художньо-естетичний досвід кожної дитини. Виховувати, самостійність, радість від творчої роботи, чуйність. Матеріал: картон синього кольору, аркуш жовтого паперу, ватні полички, ватні диски, ножиці, клей з пензликом, серветка, білий маркер.

Фізична культура Тема: "Кидки м'яча двома руками знизу один одному"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Кидки м'яча двома руками знизу один одному" Завдання: вправляти у ходьбі звичайним кроком, на зовнішній стороні стопи, змійкою; повторити стрибки з обруча в обруч; навчати кидків обома руками знизу один одному; розвивати уважність, спритність; виховувати бажання займатися фізичною культурою. Інвентар: 2 обручі, м'яч.

Взаємодія з батьками. Інформаційний етикет під час обстрілів.

Зображення
 Взаємодія з батьками.  Інформаційний етикет під час обстрілів. Як правильно поводитись під час  масових ракетних атак та не допомагати ворогу.

ЦУПЖ Тема: "Хочу подивитися мультики"

 ЦУПЖ Тема: "Хочу подивитися мультики" Мета: закріплювати з дітьми правила користування телевізором; вчити уникати ситуацій, які пов'язані з небезпечним користуванням електрикою

Літературне+Театральне образотворення. Тема: Розповідання української народної казки "Котик і півник"

Зображення
 Літературне+Театральне образотворення. Тема: Розповідання української народної казки "Котик і півник" Програмовий зміст: формувати вміння уважно слухати та частково переказувати художній твір, емоційно передавати діалоги героїв казки; формувати уміння давати характеристику вчинків персонажів; стимулювати вживання мовних і позамовних засобів виразності; сприяти розвитку пізнавальної та мовленнєвої активності, ініціативності, пам’яті та мислення; виховувати самостійність, доброзичливість, слухняність, почуття дружби та взаємодопомоги, вміння слухати один одного, уважно стежити за розповіддю. Структура заняття 1. Привітання 2. Розповідання казки за ілюстраціями 3. Швидко-тест за змістом твору 4. Фізкультхвилинка 5. Дидактична вправа "Який герой..." 6. Дидактична вправа "Будь уважним" 7. Підсумок

Взаємодія з батьками.Пам'ятка: 15 ознак крутих батьків.

Зображення
 Взаємодія з батьками. Пам'ятка: 15 ознак крутих батьків.

Гурток "Економчики" Тема: "Казка про Лева і Мишку"

Зображення
 Гурток "Економчики" Тема: "Казка про Лева і Мишку" Мета: навчати цінувати друзів і формувати поняття про те, що значить бути справжнім другом; розширювати світоггляд дошкільнят, про поняття "дружба"; визначати, що друзі роблять один для одного.

Дитина у світі природи Тема: «Казка казкою, а в ній наука»

Зображення
 Дитина у світі природи Тема: «Казка казкою, а в ній наука» Програмовий зміст: розширити та систематизувати знання дітей про природу, розширити та систематизувати знання дітей про природу; формувати елементарні знання, вміння і навички поведінки в різних ситуаціях, дати дітям знання про небезпечні предмети та явища довкілля, особливості стосунків між людьми; вчити неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки в природі, вдома, на вулиці, з іншими людьми; розвивати обачність, обережність; виховувати скромність, дисциплінованість, уважність, слухняність, почуття відповідальності за свої дії. Матеріал: картинки з казок, метелики з лісової галявини. Структура заняття 1. Організаційний момент "Жили-були" - подорож по казках. 2. Мандрівка з різнокольоровими метеликами з лісової галявини. 3. Зупинка 1 Казка "Кицин дім". 4. Зупинка 2 Казка "Вовк і семеро козенят". 5. Зупинка 3 Казка "Півник та двоє мишенят". 6. Фізкультхвилинка. 7. Зупинка 4 Казка ...

Лялькова вистава «Лист Святого Миколая»

Лялькова вистава «Лист Святого Миколая» Мета:розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в дітей любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів. https://yulyusus.blogspot.com/2022/12/blog-post_58.html https://youtu.be/oAyUODLjFqw

Фізична культура Тема: "Стрибки з обруча в обруч. Кидки м'яча об підлогу і ловіння його"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Стрибки з обруча в обруч. Кидки м'яча об підлогу і ловіння його" Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з різними положеннями рук; повторити кидки м'яча об підлогу і його ловлення; навчати стрибків з обруча в обруч; розвивати рівновагу, спритність, увагу, організованість; виховувати бажання виконувати фізичні вправи. Інвентар: 2 обручі, м'яч.

Розвиток мовлення. Тема: "В гостях у казки"

Зображення
 Розвиток мовлення. Тема: "В гостях у казки" Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей переказувати вже знайомі казки за частинами, малюнками, визначати початок і кінець казки, головних героїв, інтонаційно передавати їх розмову; учити добирати до іменників прикметники та дієслова, що характеризують головного героя та його трудові дії; активізувати активний словник прислів'ями за темою; виробляти у дітей інтонаційну виразність мовлення (оклична, питальна), вправляти в умінні передавати за допомогою інтонації різний настрій героїв, їхній емоційний стан; вправляти в звуконаслідуванні головних герїв; розвивати діалогове мовлення; виховувати оцінювальних ставлення до героїв казки. Структура заняття 1. Привітання 2. Дидактична вправа "Впізнай казкового героя" 3. Дидактична вправа "Склади речення" 4. Подорож казками 5. Фізкультхвилинка 6. Дидактична вправа "Казковий ланцюжок" 7. Дидактична гра "Я почну, а ти продовж" 8. Підсумок

Зворотній зв'язок. СХД. Тема: "Сніговик"

Зображення
 Зворотній зв'язок.  СХД. Тема: "Сніговик"

Консультація "Маленькі поради про виховання великих помічників"

Зображення
 Взаємодія з батьками.  Консультація  "Маленькі поради про виховання великих помічників"  Починаємо привчати раніше, щойно маля почне ходити й із захопленням вхопиться за мамин віник. Нехай поки складає свої іграшки або одяг, допомагає мамі «донести» сумку з магазину або розкласти продукти, разом із татом «заміняє» колесо автомобіля або миє залізного коня. Діти сприймають чіткі й конкретні інструкції. Наприклад, краще не говорити малюкові, що він повинен прибрати у своїй кімнаті, навести лад. Говоріть коротко та зрозуміло, пропонуючи дитині виконати відразу тільки одну – дві дії. Прибери, будь ласка, кубики в коробку. Склади, будь ласка, свій одяг до шафи акуратно. Винеси, будь ласка, відро для сміття. Витри, будь ласка, велосипед. Поки для дитини головний життєвий інтерес становить гра. Саме цей принцип і потрібно враховувати, привчаючи малюка допомагати вдома. Грайте в гру «Хто швидше прибере?», «У кого акуратніше лежить одяг?» або «Хто краще почистить взуття?». Не...

Самостійна художня діяльність Музичні барви зими

Зображення
 Самостійна художня діяльність Музичні барви зими    Мета: викликати у дітей бажання передати красу зимових пейзажів, закріпити емоційні враження дітей від характерних ознак зими різними засобами музичної, літературної та зображувальної діяльності; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати естетичний смак.

Комплекс ЗРВ "З сніжинками" (13.12-22.12)

Зображення
 Фізична культура на повітрі Комплекс ЗРВ "З сніжинками" (13.12-22.12)

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток) Тема. Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі: над, під, за, між

 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)  Тема. Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі: над, під, за, між.      Програмовий зміст: формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати властивості предметів, знаходити спільну властивість групи предметів; учити визначати місце розташування предметів; закріпити навички орієнтації в просторі. Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до за­нять із математики; вміння чути й виконувати інструкції вихователя. Матеріали: презентація.Структура заняття 1. Психогімнастика. "Вітання з малятами" Я вітаю всіх маляток Любих хлопчиків й дівчаток Я усіх дітей гукаю, Та до себе закликаю! Будемо ми разом грати, Заняття час вже починати. 2. Гра "Порахуй та порівняй сніжинки". 3. Гра "На яку геометричну фігуру схожі коробки" 4 Гра "Порахуй новорічні прикраси" (порівняння множин предметі) 5..Фізкультхвилинка зі сніговичком. 6. Гра «Назви прикраси н...

Конструювання "Сніжинки" (папір)

Зображення
 Конструювання "Сніжинки" (папір) Програмовий зміст: вчити самостійно виконувати об'ємну сніжинку зі смужок паперу за зразком, з двох кольорів (білого та блакитного), оздоблювати блискітками; удосконалити вміння складати зображення із окремих частин в ціле на площині; вправляти в умінні акуратно працювати з клеєм. Розвивати почуття кольору, форми; дрібну моторику рук, уяву. Виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця. Матеріал: на одну сніжинку: 5 смужок - 30 см., 10 смужок -25см., 10 смужок -20см. (довжину смужок можна коректувати- зміниться величина сніжинки), клей, пензлик для клею, серветка, блискітки для прикраси.

Піший перехід до пташиної їдальні.

Зображення
 Піший перехід до пташиної їдальні.  Мета: навчати дітей любити та берегти природу рідного краю. Розвивати у малят пізнавальний інтерес до природи. Уточнювати знання малят про зимуючих птахів; викликати співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам.

Художно-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Казковий зайчик"

Зображення
 Художно-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Казковий зайчик" Мета: засобами зображувальної діяльності розвивати творчі здібності вихованців; заохочувати до нетрадиційних технік малювання, виявлення позитивних емоцій; виховувати криативне мислення, фантазію.

Ознайомлення із соціумом. Тема: "Коли гра не приводить до добра"

Зображення
 Ознайомлення із соціумом. Тема: "Коли гра не приводить до добра" Програмовий зміст: дати поняття про небезпечні ігри; ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки під час ігрової діяльності; розвивати практичні вміння та навички; формувати розуміння наслідків необачної поведінки з іграшками під час ігор, усвідомлення того, що небезпека криється не в самих іграшках, а в невмілому, безвідповідальному користуванні. Структура заняття 1. Привітання. Вірш  А. Костецького "Найкраща іграшка" 2. Дидактична вправа "За що я люблю зиму?" 3. Презентація 4. Фікультхвилинка 'Я маленький малюнок..." 5. Правила безпеки 6. Дидактична гра "Чим можна гратися" 7. Підсумок

Цікаві Уроки Практичнрго Життя Тема:"Наші друзі санчата"

 Цікаві Уроки Практичнрго Життя Тема:"Наші друзі санчата" Мета: продовжувати розширювати світогляд та знання дітей про зимові розваги; формувати поняття про необхідність дотримання правил безпеки під час катання на санчатах; учити обирати безпечні місця для ігор; виховувати здоров'язбережувальну та природовідповідну поведінку.

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення) «Дівчинка у довгій шубці»

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення (ліплення) «Дівчинка у довгій шубці» Програмовий зміст: вчити ліпити дівчинку в довгій шубці раціональним способом - з конуса; впрвляти в умінні виділяти частини людської фігури в одязі (голова, розширюється донизу шубка, руки), передавати їх з дотриманням пропорцій. Викликати бажання передати образ дівчинки в об'ємному зображенні; розташовувати фігурку вертикально, надаючи їй стійкість. Показати можливість передачі руху виліпленої фігурки шляхом невеликої зміни положення рук (розведені в сторони, витягнуті вперед, підняті вгору), ніби дівчинка танцює. Розвивати почуття форми і пропорцій. Виховувати прагнення виконувати роботу до кінця, естетичне сприйняття. Матеріал: пластилін, дошка для пластиліну, стеки, серветка.

Фізична культура Тема: "Удари м'ячем об підлогу і ловіння його. Стрибки через кілька мотузок"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Удари м'ячем об підлогу і ловіння його. Стрибки через кілька мотузок" Завдання: повторити стрибки через кілька мотузків; навчати ударяти м'яч об підлогу й ловити його; розвивати рівновагу, м'яке приземлення, спритність, уважність; виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я. Інвентар: мотузки, м'яч.

Літературне + Театральне образотворення Тема: "Розповідь української народної казки "Коза-Дереза"

Зображення
Літературне + Театральне образотворення   Тема: "Розповідь української народної казки "Коза-Дереза" Програмовий зміст: ознайомити дітей з казкою «Коза-Дереза; учити слухати і розуміти зміст художнього твору, емоційно сприймати зміст казки; закріплювати вміння відповідати на запитання за змістом твору; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; виховувати інтерес до художньої літератури. Структура заняття 1. Привітання 2. Загадки про героїв казки 3. Розповідання казки "Коза-Дереза". Бесіда за змістом 5. Руханка "Кізонька-коза"  6. Переказ за фрагментами музичної казки "Коза-Дереза" 7. Дидактична вправа "Хто уважний?" 8. Підсумок

Взаємодія з батьками Якщо поруч дитина з інвалідністю"

Зображення
 Поради для батьків "Якщо поруч дитина з інвалідністю"

Дитина у світі природи Тема: «В гості до Лісовичка»

Зображення
 Дитина у світі природи Тема: «В гості до Лісовичка» Програмовий зміст: Збагатити знання дітей за темою «Зима»; закріпити знання дітей про зміни в лісі взимку, про життя тварин і птахів взимку; формувати уявлення дітей про ліс та лісових мешканців; розвивати дрібну моторику пальців рук, зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, уяву, сприймання; виховувати інтерес до занять, бажання берегти природу. Матеріал: картинки зими, гра «Іде сніг», малюнок Лісовичка. Структура заняття 1. Організаційний момент. Загадки про зимові явища. 2. Гра з ватою "Іде сніг". 3. Гімнастика для пальчиків. 4. Подорож в зимовий ліс до Лісовичка. 5. Дидактична гра "Хто раніше ким був". 6. Дидактична гра " Хто що може робити?" 7. Дидактична гра "Зайве слово". 8. Підсумок.

Гурток "Економчики" Тема: "Афлатун весело проводить час з друзями. Чому важливо допомагати по дому"

Зображення
 Гурток "Економчики" Тема: "Афлатун весело проводить час з друзями. Чому важливо допомагати по дому" Мета: пояснити малятам чому важливо допомагати по дому, підкреслити цінність посиленої праці кожного члена родини; підтримувати прагнення бути корисним; виховувати самоцінність, приязне відношення до однолітків та старших членів родини.

Спортивна розвага "Пізнайко про зимові розваги"

Зображення
 Спортивна розвага "Пізнайко про зимові розваги"  Мета: створити умови для активного відпочинку дошкільнят. Учити дітей гратися дружно, викликати бажання брати участь в іграх-естафетах і перемагати в них. Розвивати групи м'язів, тулуба, рук, ніг, вольові якості в умовах змагань. Вдосконалювати навички виконання основних рухів, а також відповідних дій і іграх з правилами. Виховувати патріотичні почуття, любов до фізкультури і спорту.

Тижневик "Рівний рівному"Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво»

Зображення
 Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво» Ця історія про їжачка Генріха, якому через свої гострі голки не вдається потоваришувати з однокласниками. Генріх ненавмисно робить боляче іншим. Через це однокласники не приймають його до ігор і намагаються триматися подалі. Їжачок страждає від своєї особливості і йому страшенно самотньо.         Минає час і напередодні Різдва Генді помічає, що однокласники разом щось шепочуться, дивлячись у його бік. Його же страшенно засмучає. Однак, коли сумний їжачок виходить на шкільне подвір'я, на нього чекає несподіванка – діти підготували для нього подарунок, завдяки якому їжачкові голки стануть м`якенькими.

Взаємодія з батьками "Особливі діти - особливі потреби"

Зображення
 Взаємодія з батьками

Фізична культура Тема: "Стрибки через кілька мотузок. Ходьба по лаві з переступанням предметів"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Стрибки через кілька мотузок. Ходьба по лаві з переступанням предметів" Завдання: пригадати ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; повторити ходьбу по лаві з переступанням предметів; навчати стрибати через кілька мотузок; розвивати рівновагу, м'яке приземлення під час стрибків, уважність; виховувати бажання займатися фізичною культурою. Інвентар: гімнастична лава, шишки, мотузки.

Розвиток мовлення. Тема: "Пригоди зі сніжинкою"

Зображення
 Розвиток мовлення.  Тема: "Пригоди зі сніжинкою" Програмовий зміст: продовжити уточнювати та розширювати знання дітей про зимову пору року; розвивати пояснювальне мовлення, логічне мислення, підводити вихованців до розуміння сутності вислову"дарувати радість"; удосконалювати граматичну правильність мовлення; вправляти у складанні речень за змістом картини, розповідати сюжет; активізувати та збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мислення, увагу, бажання дарувати радість товаришам, близьким, рідним. Структура заняття 1. Привітання 2. Дидактична вправа "Ланцюжок слів" 3. Дидактична гра "Додам слово" 4. Фізкультхвилинка 5. Розглядання картини до казки М. Пляцковського "Ромашки в січні" 6. Бесіда за картинами 7. Підсумок

Взаємодія з батьками

Зображення
  Відел-колаж "Толерантність. Ми різні" Пропонуємо переглянути, обговорити та пояснити  дитині,  що означає поняття толерантність.

СХД Тема: "Сніговик"

Зображення
 СХД Тема: "Сніговик" Мета: засобами зображувальної діяльності розвивати у вихованців творчі здібності; спонукати до самостійного вибору техніки виконання; пригадати правила безпечної роботи із ножицями; розвивати дрібну моторику, зосередженність, фантазію, увагу; виховувати охайність, самостійність, старанність.

Тижневик "Рівний рівному"

Зображення
Дидактична гра "Так чи ні" В рамках тижневика "Рівний рівному" Мета: формувати у вихованців уявлення про толерантність; розширювати світогляд; виховувати морально-етисні чесноти.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток) Тема. Порівняння груп предметів. Орієнтування в часі.

Зображення
 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток) Тема. Порівняння груп предметів. Орієнтування в часі. Програмовий зміст: формувати вміння орієнтуватися в просторі, розрізняти й правильно називати чотири пори року, закріпити поняття просторових уявлень, використовуючи слова над, під, між; продовжувати вчити розуміти й правильно використовувати слова та вирази порівну, більше на один, менше на один; учити співвідносити кількість предметів із цифрами; вміння порівнювати множини предметів. Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до за­нять із математики. Матеріали: презентація. Структура заняття 1. Сюрпризний момент. Прилетіла сніжинка. 2. Гра «Пори року» (орієнтування в часі).  3. На гастини до Саші і Маші  4.Гра "Погодуємо пташечок"(рахунок, просторові уявлення) 5. Фізкультхвилинка. 6.Гра «Порахуй сніговиків» (стільки ж, порівну, більше на один, менше на один). 7. Підсумок заняття.

Конструювання «Зайчик» (паперові стаканчики)

Зображення
 Конструювання «Зайчик» (паперові стаканчики) Програмовий зміст: вчити виготовляти вироби з одноразових стаканчиків — красивих зайчиків. Фломастером на стаканчику намалювати очі і рот тварини і приклеїти до нього додаткові елементи (вушка, лапки, хвостик). Формувати у дітей стійкі знання, вміння, навички в роботі з одноразових стаканчиків і схожими матеріалами, дати поштовх дитячої фантазії. Розвивати дрібну моторику, конструктивне мислення, фантазію стимулювати бажання дитини займатися конструюванням; організованість і акуратність. Виховувати в дітей терпіння, посидючість, прагнення досягати поставленої мети.  Матеріал: пластиковий стаканчик – 1 шт.; олівець; білий і рожевий папір; ножиці; чорний і червоний фломастер; шматочок вати або білі вовняні нитки. https://youtube.com/shorts/Ar4wpSzJLJg?feature=share

Піший перехід до річки

Зображення
 Піший перехід до річки Програмовий зміст: удосконалювати знання дітей про властивості води; пояснити дітям, як живуть мешканці водойми взимку; узагальнити знання про рослини біля річки; закріпити правила поведінки на воді; розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу, зв'язне мовлення, мислення, увагу; виховувати вміння бачити красу природи, любити та цінувати її.

Художньо-продуктивне образотворення (малювання) «Сніговичок» (свічкою)

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення (малювання) «Сніговичок» (свічкою) Програмовий зміст: вчити дітей малювати свічкою, передаючи фактуру і властивості предметів, удосконалювати вміння спостерігати, досліджувати. Розвивати творчі здібності, формувати естетичне сприйняття, художній смак. Виховувати інтерес до малювання різними техніками.      Матеріал: аркуш білого паперу, парафінова свічка, гуашеві фарби, стаканчик з водою, пензлик, серветка.

Пам'ятка для батьків про інклюзію.

Зображення
 Пам'ятка для батьків про інклюзію. На що мають права батьки дітей з особливими потребами.

Ознайомлення із соціумом. Тема: "Як Сергійко навчився жаліти"

Зображення
 Ознайомлення із соціумом. Тема: "Як Сергійко навчився жаліти" Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей уважно слухати літературний твір, зокрема на морально - етичну тематику В. Сухомлинського "Як Сергійко навчився жаліти", вдосконалювати вміння узагальнювати почуте, висловлювати власну думку; вчити дітей бути відповідальними за свої вчинки, вміти керувати своїми емоціями; підвести до розуміння, що поруч з ними мають право бути і особливі діти, які не схожі на них... Важливо вчити дітей спокійно реагувати на дітей з особливими потребами та виявляти своє співчуття і турботу; виховувати толерантність, емпатію, увагу. Структура заняття 1. Привітання 2. Презентація 3. Читання художнього твору.  4. Бесіда за змістом прочитаного твору. 5. Психогімнастика 6. Дидактична вправа "Я бачу,я чую" 7. Підсумок

Художньо – продуктивне образотворення. Аплікація. Зимові барви

Зображення
 Художньо – продуктивне образотворення. Аплікація. Зимові барви Програмовий зміст: розширити знання про зміни в природі, пов’язані з приходом зими; вчити відтворювати зимовий пейзаж, композицію за допомогою кольорового паперу; вправляти в умінні складати папір прямокутної (квадратної) форми навпіл будь-якому напрямку. та малювати на них половинки дерев різної форми (звернути увагу, середина дерева це лінія згину на аркуші; вирізані «серединки» дерев не викидати, вони знадобляться для створення композиції; з білого паперу в довільній формі вирізати хвилясті смужки – це снігові замети). Для створення виразності композиціїі наклеїти контури дерев, можна силуети зимових дерев на білий папір, або навпаки, біле дерево на кольоровий папір. Розвивати мислення, творчу, пізнавальну активність дітей. Виховувати інтерес до зимової пори року, вміння милуватися зимовиви пейзажами. Матеріал: кольоровий папір холодних відтінків (синій, блакитний, фіолетовий) та білий папі...

Бзаємодія з батьками. Консультація 5 ефективних способів виховати толерантність у дітей"

Зображення
 Консультація "5 ефективних способів виховати толерантність у дітей" Якщо ви не бажаєте, аби одного разу, навчившись говорити, дитина десь у суспільному місці змусила вас червоніти, навчайте її толерантності. Тоді не доведеться чути такі фрази своїх дітей: «Мамо, а чого ті дядьки такі чорні-пречорні?» — побачивши темношкірих афроамериканців. Або: «А дівчинка чого так смішно ходить, кульгаючи ногами? Чому вона не вміє рівно ходити?» — питаючи про людину з синдромом ДЦП. Уникнути цього можливо. Необхідно лише виховати в дітей толерантне ставлення до оточуючих. Як це робити? Сім’я — модель толерантного суспільства Діти такі безпосередні, що іноді це неприємно оточуючим. Вони, не бажаючи навмисне чинити зло, часто ображають товариша, або перехожого. Неможливо виховати гармонійну особистість, якщо дитина не розумітиме, як правильно поводитися з людьми не такими, як усі. Люди різняться нацією, релігією, зовнішнім виглядом і захопленнями. Інколи це виглядає незвично чи смішно, нав...

Цікаві уроки практичного життя Тема: "Влаштуємо годівницю"

Зображення
 Цікаві уроки практичного життя Тема: "Влаштуємо годівницю" Мета: заохочувати вихованців до захисту природи; використовуючи екологічні засоби створити еко-годівничку для птахів; виховувати природовідповідну поведінку.

Фізична культура Тема: "Ходьба по лаві з переступанням предметів. Стрибки угору з торканням предметів"

Зображення
 Фізична культура Тема: "Ходьба по лаві з переступанням предметів. Стрибки угору з торканням предметів" Завдання: навчати ходьби по лаві з переступанням предметів; повторити стрибки угору з торканням предметів; розвивати рівновагу, спритність і уважність; виховувати бажання виконувати фізичні вправи та берегти своє здоров'я. Інвентар: гімнастична лава, кубики, стрічка.

Літературне + Театралізоване образотворення. Тема: "Читання оповідання В. Сухомлинського "Хлопчик і сніжинка""

Зображення
 Літературне + Театралізоване образотворення.  Тема: "Читання оповідання  В. Сухомлинського "Хлопчик і сніжинка"" Програмовий зміст: вчити вихованців розуміти художній твір, виділяти головне, аналізувати, підвести дітей до висновку: цінуйте кожну мить життя (приводячи приклад короткого життя сніжинки з твору); розширити уявлення про добрі і погані вчинки; виховувати у дітей співчуття, чуйність, милосердя. Структура заняття 1. Організаційний момент 2. Відео-вірш "Сніжинки" 3. Обмін інформацією "Які бувають сніжинки" 4. Пальчикова гімнастика 5. Читання оповідання 6. Бесіда за змістом 7. Підсумок

Гурток "Економчики" Тема: "Поняття праці"

Зображення
 Гурток "Економчики" Тема: "Поняття праці" Мета: ознайомити вихованців з розмаїттям професій, підкреслити важливість і значення кожної з них; формувати життєву компетентність дітей; розвивати логічне мислення, пам'ять, пізнавальний інтерес; виховувати повагу до людей різних професій, любов до праці

Дитина у світі природи Тема: «Зимові явища в природі»

Зображення
 Дитина у світі природи Тема: «Зимові явища в природі» Програмовий зміст: ознайомити дітей зі змінами, що відбуваються в природі настанням зими, дати початкові уявлення про характерні ознаки зими в природі; продовжувати формувати в дітей уміння виділяти істотні ознаки в об'єктах природи; учити аналізувати, узагальнювати, спостерігати, порівнювати; розвивати мовленнєві здібності; виховувати шанобливе ставлення до природи, уміння бачити і цінувати її красу. Матеріали: ілюстрації «Зима», «Сніжинка», картинки снігу, льоду і води. Структура заняття 1. Організаційний момент. Загадки про сніжинку та зиму. 2. Бесіда про зиму. 3. Гра "Навпаки". 4. Вправа "Розтанули - замерзли". 5. Гра "Зима - літо". 6. Дослідницька робота з снігом. 7. Підсумок.