Публікації

Показано дописи з травень, 2022

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях "Шукалочка"

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях "Шукалочка"   Мета : продовжувати автоматизувати звук "Р" у словах та реченнях. Закріплювати вміння визначати місце звука у слові,утворивати множину від однини. Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття :  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика.   3. Вправа на дихання "Веселий вітерець"   4. Гра" Допоможи хлопчику зібрати машинки"   5. Гра " Відшукай кроленят"   6. Гра "Допоможи іжачку відшукати гриби"   7. Гра "Пошук скарбів"  8. Підсумок.

Дитина у світі природи. Тема: Наша планета Земля (підсумкове)

Зображення
  Програмовий зміст:  Закріпити набуті екологічні знання, розширити уявлення про місце природи в житті людини, її багатство і красу. Вчити дітей помічати забруднення природного середовища, ознайомити з способами усунення негативних аспектів людського впливу на нього. Формувати уявлення про те, що треба так взаємодіяти з природою, аби не зашкодити ні їй, ні собі. Стимулювати потребу дошкільника самореалізовуватися у творчій особистісно й суспільно значущій діяльності. Розвивати пізнавальну діяльність дошкільнят, вчити спостерігати за природою, бачити в ній прекрасне. Сприяти розвитку самостійності суджень у дітей, вмінню доцільно й коротко висловлювати власні міркування. Виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю, почуття гордості за Україну. Структура заняття 1. Привітання 2.Бесіда про планету Земля 3.Гра"Чотири стихії" 4.Чим радує земля? 5.Життя на землі 6.Складання "Правил захисту природи" 7.Дидактична гра" Добре - погано" 8.Підсумок

Взаємодія з батьками

Зображення
 

Фізична культура. Весела руханка з тваринами

Зображення
 

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях "Шукалочка".

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях "Шукалочка".   Мета : продовжувати автоматизувати звук "Ш" у словах та реченнях. Закріплювати вміння утворювати зменшувально пестливі суфікси та правильно вживати їх у мовленні. Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття :  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика.   3. Вправа на дихання "Веселий вітерець"   4. Гра" Допоможи котику зібрати клубочки та порахуй їх"   5. Гра " Художниця Маша"   6. Гра "Допоможи Шурі зібрати кубики"   7. Гра "Допоможи зайчику зібрати яєчка"  8. Підсумок.

Взаємодія з родинами вихованців. Тема: "6 способів заспокоїтися при тривозі"

Тема: "6 способів заспокоїтися при тривозі"   https://www.facebook.com/groups/3169163519775072/permalink/5479329932091741/?sfnsn=mo&ref=share  

Віртуальна екскурсія до лісу. Тема: "Весняний настрій"

Зображення
Тема :"Весняний настрій" Програмовий зміст :продовжувати формувати в дітей поняття("ліс", "дерева", "кущі") ;збагачувати знання дітей про рослини лісу, про його значення для людей та живих істот;дати знання про те, що ліс-це унікальна екосистема, продовжувавати вчити розрізняти дерева, кущі, трав'янисті рослини. Розвивати кругозір дітей ; виховувати екологічну культуру, шанобливе ставлення до рослин, вміння бачити красу природи. https://youtu.be/Pmx34GLwGjs  

Художньо-продуктивне образотворення. Малювання ниткою. Тема: "Фантастичні квіти"

Зображення
 Художньо-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Фантастичні квіти" Програмовий зміст: зацікавлювати дітей нетрадиційними способами зображувальної діяльності . Показати засоби незвичного малювання з метою створення оригінальних образів; розвивати творчу уяву почуття кольору і композиції; пробудити цікавість до незвичайних квіткових рослин, бажання помічами і милуватися їх красою; виховувати естетичний смак. Структура заняття 1. Організаційний момент 2. Розгляд ілюстрацій 3. Показ прийомів малювання 4. Пальчикова гімнастика 5. Самостійна робота дітей 6. Підсумок.

Логопедичне заняття " Космічна подорож Зайчика" - автоматизація звука "Ч" .

Зображення
Логопедичне заняття " Космічна подорож Зайчика" - автоматизація звука "Ч" . Мета : продовжувати автоматизувати звук "Ч" у складах, словах та реченнях. Закріплювати вміння визначати наявність звука у слові та місце його у слові (початок, середина,кінець слова). Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття :  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика з Зайчиком.   3. Вправа на дихання "Політ ракети".   4. Гра"Дорога до Марсу"   5. Гра " Зустріч з прибульцями"   6. Гра "Подарунки для Зайчика"   7. Гра "Допоможи поремонтувати космічний транспорт"  8. Гра "Розклади коробки з експонатами на візки" 9. Підсумок.

Літературне + театралізоване образотворення Інтегроване заняття (художня література +аплікація) Тема. Розучування вірша М. Познанської"Конвалії"

Зображення
Програмовий зміст :вчити дітей уважно слухати та запам'ятовувати віршований твір, використовуючи мнемотехнічні прийоми-мнемотаблиці. Відповідати на запитання за його змістом. Закріпити вміння дітей виконувати нетрадиційні техніку тичкування,самостійно складати композицію з декількох складових.Розвивати поетичний слух, пам' ять, мовлення. Виховувати любов до природи, вміння милуватися красою квітів. Матеріал : вірш М. Познанської"Конвалії", ілюстрації із зображенням конвалій, мнемотаблиця до вивчення вірша.  Обладнання: картон любого кольору, зелений папір, нарізані квадратики білої серветки, олівець, ножиці, клей, підкладка,ганчірка. Хід заняття 1.Організаційний момент 2.Читання вірша М. Познанської"Конвалії" 3.Бесіда за змістом вірша 4.Читання вірша М. Познанської"Конвалії" 5.Читання вірша дітьми за бажанням 6.Вправи для очей 7.Практична робота дітей 8.Підсумок

Логопедичне заняття "Один день із життя Роми і Лоли"- диференціація звуків "Р-Л".

Зображення
Логопедичне заняття "Один день із життя Роми і Лоли"- диференціація звуків "Р-Л".   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звуків"Р" та "Л"; продовжувати вчити диференціювати звуки на слух. Розвивати фонематичні процеси, ,мовленнєвий видих, переключення, увагу,пам'ять. Виховувати активність, пізнавальний інтерес.     Структура заняття : 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика . 3. Гра"Дорога до магазину"-читання складів. 4. Гра"Допоможи Ромі та Лолі купити продукти". 5. Гра "Зваримо суп та компот". 6. Гра "Що буде їсти Рома, а що Лола?"  7. Гра "Розкладем одяг по шафах" 8. Гра "Чого не стало?". 9. Підсумок.

Навчання елементів грамоти. Тема: Розумними стали, граматику вивчали.(підсумкове)

Зображення
 Навчання елементів грамоти. Тема: Розумними стали, граматику вивчали.(підсумкове) Мета: перевірити засвоєння дітьми програмового матеріалу, уміння увжно й точно виконувати завдання; розвивати увагу, посидючість; виховувати  бажання свмостійно здобувати знання. Структура заняття 1.Привітання 2.Звуковий аналіз слів 3. Дидактична гра "Замінюємо звуки" 4. Дидактична гра " Буквений конструктор" 5.Дидактична гра "Граматична арифметика" 6. Підсумок

Самостійна Художня Діяльність. Тема: «Люби природу і вона тобі віддячить»

 Самостійна Художня Діяльність.  Тема: «Люби природу і вона тобі віддячить» Мета: спрямовувати увагу дітей на те, що кожна людина є відповідальна за все те, що відбувається на нашій планеті; формувати уявлення про природні багатства. Вчити класифікувати їх; продовжити формувати уявлення про те, з чого виростає рослина (насіння, цибулина, кореневище, бульба) розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати почуття гідності, самоповаги, працьовитість. Матеріал: добірка сюжетних (предметних) малюнків для розкриття теми «Городні рослини» за вибором вихователя; дзеркальця, скриня. Конспект заняття I. Організаційний момент Вихователь: Діти, сьогодні я зустріла пташку і вона проспівала мені один секрет. Мені пташка відкрила секрет І на вушко шепнула здаля: Є на світі багато планет, Та найкраща планета — Земля. Вихователь: На якій планеті ми живемо? Чому наша Земля найкраща? Як ви гадаєте, чи є на Землі найважливіша людина? II. Основна частина Розповідь вихователем легенди Було в одного батька

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях "Подорож з жирафою"

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Р" у словах та реченнях "Подорож з жирафою" Мета : закріплювати правильну вимову звука "Р" у словах та реченнях. Удосконалювати вміння дітей визначати на слух наявність або відсутність даного звука у словах, місце звука у слові. Розвивати фонематичні процеси, зоровий гнозис, пальцевий праксис. Виховувати активність, радість від спілкування.   Структура заняття :  1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика з Жирафою.  3. Вправа на дихання  4. Гра "Допоможи Жорі зібрати валізу"  5. Гра "Хто летить у літаку?"  6. Гра "Збери ракушки"  7. Гра "Допоможи спіймати рибку"  8. Гра "Що сниться жирвфі?" 9. Підсумок

Взаємодія з батьками. Екологічна казка «У світі все взаємопов’язано»

Зображення
 

Музична рухлива гра «Поділись з другом і друг поділиться з тобою»

Зображення
 

Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі Тема. На гостини до тітоньки Сови. (Підсумкове)

Зображення
  Програмовий зміст :закріплювати кількісну і порядкові лічбу, уміння знаходити суміжні числа; продовжувати вчити складати та розв'язувати приклади, повторити назви геометричних фігур. Розвивати увагу, логічне мислення, пам' ять. Виховувати інтерес до занять з математики. Матеріал : Великі геометричні фігури, цифри 1-10,картки зі знаками("+", "-", "="), (< >) малюнок сови, 5 грибочків, 5 білочок Хід заняття 1.Привітання 2.Сюрпризний момент(У групу завітала тітоньки Сова.) 3. Завдання#1 Прямий та зворотній рахунок. 4 .Завдання #2 "Порахуй скільки?" 5. Завдання #3 Суміжні числа 6.Завдання#4 Знання знаків (< >) 7.Завдання#5 Розв'язанняприкладів 8.Підсумок

Логопедичне заняття "Подорож із Фіксиками" - автоматизація звука "З" у словах та реченнях.

Зображення
Логопедичне заняття "Подорож із Фіксиками" - автоматизація звука "З" у словах та реченнях.   Мета : закріплювати правильну вимову звука "З", продовжувати автоматизувати звук "З" у словах та реченнях. Розвивати пальцевий праксис, моторне планування, фонематичні процеси. Виховувати активність на занятті.       Структура заняття :  1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика із Ноликом.  3. Вправа на дихання   4. Гра "Продовж рядок".  5. Гра "Допоможи Сімці зібрати портфель".  6. Гра "Випусти рибку в акваріум".   7. Гра "Який предмет зайвий?"  8. Підсумок.

Взаємодія з родинами вихованців. "Пригоди Котигорошка та його друзів" Мультфільм українською мовою.

 "Пригоди Котигорошка та його друзів"   https://youtube.com/watch?v=A5eQmdFz7oI&feature=share  

Музична рухлива гра "Веселі бджілки"

Музична рухлива гра  "Веселі бджілки"   https://youtube.com/watch?v=gJWVNoaXBX8&feature=share  

Розвиток мовлення + Дитина у світі природи

Зображення
 Розвиток мовлення + Дитина у світі природи (комплексне) Тема: "Охоронці рідного краю" Програмовий зміст: закріплюіати вміння дітей переказувати тексти; продовжувати збагачувати та активізувати словниковий запас дітей; розвивати граматичну правильність мовлення дітей; удосконалювати вміння складати речення зі слів у початковій формі; учити утворювати присвійні прикметники від іменників; розвивати навички навчальної діяльності; розширювати світогляд про твариннийта пташиний світ рідного краю; виховувати дбайливе ставлення та повагу до рідного краю; природозберігаючу поведінку. Структура заняття 1. Вірш М. Познанської "Про нашу Україну" 2. Завдання "Який ліс" 3. Завдання "Назви ласкаво" 4. "Плутанина" 5. Фізкультхвилинка 6.  Завдання "Поміркуй та скажи" 7. "Послухай та перекажи" 8.  Підсумок.

Логопедичне заняття " У гості до української сім'ї" - автоматизація звука "Ш" .

Зображення
Логопедичне заняття " У гості до української сім'ї" - автоматизація звука "Ш" . Мета : продовжувати автоматизувати звук "Ш" у словах та реченнях. Закріплювати вміння визначати наявність звука у слові та місце його у слові (початок, середина,кінець слова). Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття:  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика.   3. Вправа на дихання "Здуй пір'їнку".   4. Гра"Допоможи Даші сплести вінок"   5. Гра " Збери пшеницю"   6. Гра "Намисто"   7. Гра "Допоможи татові завантажити діжки"  8. Гра "Що за рушником" 9. Підсумок.

конструювання "Ведмедик" (з паперу)

Зображення
Програмовий зміст:   Вчити дітей конструювати з паперу ведмедика, виділяючи його характерні риси.  Формувати вміння слідувати усним інструкціям.  Закріплювати вміння працювати з папером (згинати  прямокутний аркуш  паперу використовуючи прийом складання «книжечка»)  Розвивати дрібну моторику рук, пам'ять, мислення, уяву, творчість,  художній смак ;  Виховувати доброзичливість, бажання прийти на допомогу, сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.  Демонстраційний матеріал:  Зразок, картинки із зображенням Ведмедика.  Роздатковий матеріал:  лист коричневої щільного паперу,  смужка коричневої тонкого  паперу, вирізана деталь мордочки ведмедика, ножиці, клей, серветки, фломастери, клейонка.  структура  заняття: 1. Організаційний момент. Відгадування загадок 2. Розповідь вихователя про ведмедя 3. Пояснення та показ технології конструювання ведемедика з паперу 4. Пальчикова гімнастика «Ведмедик в гості йшов» 5. Самостійна робота дітей 6. Фізкультхвилинка «Мишко» 7

Дитина в соціумі+художньо – продуктивне образотворення Тема: Виховуємо бережливість. Наші іграшки(комплексне)

Зображення
Програмовий зміст. Розвивати творчі здібності, увагу, вміння перевтілюватися, сприйнятливість до краси іграшки. Виховувати бережне ставлення до іграшок, дружні стосунки між дітьми. Закріпити знання дітей про іграшки, їхні властивості. Вчити складати описові розповіді про іграшку. Спонукати дітей до рухової активності під час заняття. Матеріал. різноманітні іграшки, вітрина для іграшок, аркуш паперу, олівці або фломастери. Структура заняття 1.Організаційний момент 2.Читання вірша А. Костецького «Найкраща іграшка» 3. Бесіда за змістом тексту вірша 4.Дидактична гра «Скажи лагідно» 5.Дидактична вправа «Що із чого?» 6.Психогімнастика «Про що хоче сказати нам іграшка?» 7. Хвилинка роздумів «Яка іграшка найулюбленіша». 8.Самостійна робота дітей 9.Підсумок.

Логопедичне заняття на диференціацію звуків "С-Ш".

Зображення
Логопедичне заняття на диференціацію звуків "С-Ш".   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звуків"С" та "Ш"; продовжувати вчити визначати місце звука у слові, визначати наявність чи відсутність звука у слові . Розвивати фонематичні процеси, пальцевий праксис,мовленнєвий видих, переключення, увагу,пам'ять. Виховувати активність, пізнавальний інтерес.     Структура заняття : 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика . 3. Закріплення правильної артикуляції звуків С та Ш. 4. Читання складів. 5. Гра "Що далі?"-ритмічний ряд. 6. Гра"Знайди спільний звук"  7. Гра "Визнач перший склад" 8. Гра "Знайди усі предмети зі звуком"С" та "Ш". 9. Підсумок.

Вікторина " Безпека життєдіяльності"

Вікторина " Безпека життєдіяльності"   https://youtu.be/pnYHfuxoYSs  

Художньо - продуктивне образотворення. Тема: "Природа рідного краю"

Зображення
 Художньо - продуктивне образотворення. Тема:"Природа рідного краю" Програмовий зміст: формувати навичку виліплення за вибором росл н, що ростуть на галявинах (ромашку, волошку, кульбабку, дзвіночки, суниці, злаки, трави) і комах (метеликів, жуків, бджіл, бабок), передаючи характерні особливості їхньої будови та забарвлення; розвивати комунікативні навички, спостережливість; виховувати ітересдо природи рідного краю та природовідповідну поведінку. Структура заняття 1. Вірш І. Сурикова "Сонечко засяє..." 2. Розгляд ілюстрації. Бесіда за  змістом 3. Показ та пояснення прийомів ліплення 4. Пальчикова гімнастика 5. Самостійа робота дітей 6. Аналіз та обігруваня робіт

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ж" з Аладдіном.

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ж" з Аладдіном. Мета : продовжувати автоматизувати звук "Ж" у словах та реченнях. Закріплювати вміння визначати наявність звука у слові, утворювати множину від однини. Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття:  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика з Аладдіном.   3. Вправа на дихання    4. Гра" Доберись до печери"   5. Гра " Підбери ключ до замка"   6. Гра "Чарівні монети"   7. Гра "Що начаклував Джин?"  8. Гра "Подарунки для Жасмин" 9. Підсумок.

Взаємодія з родинами вихованців «Одягла вишиванку родина моя»

 

Самостійна художня діяльність Тема: Не ламай калину

Зображення
 Самостійна художня діяльність Тема: Не ламай калину

Навчання елементів грамоти Тема :"Ми розумні дошкільнята, вправі хлопчики й дівчатка"

Зображення
Програмовий зміст: закріплювати вміння виділяти звуки у словах; розрізняти м'які та тверді приголосні звуки ;закріпити знання про особливості голосних і приголосних звуків ; продовжувати вчити виконувати звуковий аналіз слів різної звукової структури, визначати кількість складів у слові, вчити складати речення із заданим словом та за графічними схемами. Формувати початкові вміння читати склади, слова, словосполучення, речення ; розвивати у дітей фонематичний слух, мовленнєво-слуховий контроль, уяву, творче мислення, дрібну моторику пальців рук. Виховувати самостійність, допитливість. Матеріал: схеми для звукового аналізу, фішки, схеми речень, предметні малюнки. Структура заняття 1.Психогімнастика 2.Самомасаж 3.Гімнастика для очей 4.Гра: Сонечко і хмаринка 5.Звуковий аналіз слів 6.Дидактична гра"Склади речення" 7.Вправа"Розумова гімнастика" 8.Підсумок

Цікаві уроки практичного життя.

Цікаві уроки практичного життя. Тема: Безпечна поведінка з незнайомцями   https://m.youtube.com/watch?v=ps67DbvjRcw&feature=share#dialog

Логопедичне заняття на диференціацію звуків "Л-Р".

Зображення
Логопедичне заняття на диференціацію звуків "Л-Р".   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звуків"Л" та "Р"; продовжувати вчити визначати місце звука у слові, визначати наявність чи відсутність звука у слові . Розвивати фонематичні процеси, пальцевий праксис,мовленнєвий видих, переключення, увагу,пам'ять. Виховувати активність, пізнавальний інтерес.     Структура заняття: 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика . 3. Закріплення правильної артикуляції звуків Р та Л. 4. Читання складів. 5. Гра "Що далі?"-ритмічний ряд. 6. Гра"Знайди спільний звук"  7. Гра "Визнач перший склад" 8. Гра "Знайди усі предмети зі звуком"Л" та "Р". 9. Підсумок.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема:Щоб рідний край плекати - потрібно математику вивчати.

Зображення
 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема:Щоб рідний край плекати - потрібно математику вивчати. Програмовий зміст: сприяти змістовному збагаченню уявлень та знань дітей про рідний край; повторити і закріпити пряму, зворотну, кількісну та порядкову лічбу в межах 10; учити розрізяти геометричні фігури; формувати позитивні почуття від онлайн-зустрічей; учити відкривати для себе існування проблемних ситуацій та роз'язуват їх, операючись на раніше отриманні знання. Структура заняття 1. Організаційний момент. 2. Приклади 3. Розвязування задач 4. Рахунок (порядковий та зворотній) 5. Руханка 6. Дні тижня 7. Суміжні числа 8. Математичний диктант 9. Підсумок

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Л" у словах та реченнях "Подорож з Лунтиком".

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Л" у словах та реченнях "Подорож з Лунтиком". Мета : продовжувати автоматизувати звук "Л" у словах та реченнях. Вчити правильно вживати граматичні закінчення, удосконалювати вміння визначати наявність звука у слові. Розвивати мовленнєве дихання,фонематичний слух, рухливість артикуляційного апарату. Виховувати активність.     Структура заняття: 1. Привітання. 2. Артикуляцяйна гімнастика . 3. Вправа на дихання "Веселий вітерець" 4. Гра " Допоможи Лунтику добратись до Міли". 5. Гра "Допоможи бабусі зібрати предмети" 6. Пальчикова вправа"Вправні пальчики" 7. Гра "Потяг" 8. Гра "Збери малюнок" 9. Підсумок.

Взаємодія з батьками. Повчальне відео для батьків та їх малюків

Зображення
 

Музично-рухлива гра "Квіти"

 Пропонуємо пограти з малюками в гру, перейшовши за посиланням: https://yulyusus.blogspot.com/2022/05/blog-post_89.html

Дитина у світі природи Тема :Червона книга України

Зображення
Програмовий зміст: формувати знання дітей про значення екологічно доцільно поведінки людини в природному довкіллі;надати знання про природоохоронну роботу  в нашій країні, про Червону книгу України;  розвивати природоохоронні переконання, уміння співвідносити зображені вчинки людей з відомими правилами;   закріплювати правила поведінки в природному оточенні; виховувати екологічну культуру, бережливе ставлення до тварин і рослин. Хід заняття 1.Сюрпризний момент Привітання 2.Бесіда про Червону книгу України. 3. Міркування дітей 4.Дидактична гра "Об'єкти природи" 5."Хвилинка роздумів" 6.Правила охорони природи 7..Дидактична гра "Єкологічний світлофор" 8.Підсумок

Відео-гра "Так чи ні"

Зображення
 

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях .

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях . Мета : продовжувати автоматизувати звук "Ш" у словах та реченнях. Закріплювати вміння утворювати множину від однини,зменшувально пестливі суфікси та правильно вживати їх у мовленні. Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття:  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика з песиком Коргі.   3. Вправа на дихання "Посади метелика на квітку"   4. Гра" Один- багато"   5. Гра " Що покладем у пляшку, а що у пляшечку?"   6. Гра "Допоможи Шурі знайти предмет"   7. Гра на утримання ритму під музику." 8. Підсумок.

Конструювання. Тема: Конструктор із зубочисток та пластиліну

  Тема: Конструктор із зубочисток та пластиліну. https://youtu.be/CNoqgqqezdQ  

Комплексне заняття. Дитина в соціумі + художньо-продуктивне образотворення.

Зображення
 Комплексне заняття. Дитина в соціумі  + художньо-продуктивне образотворення. Тема: "Правила поведінки на дорозі" Програмовий зміст: виявити рівень готовності дошкільнят вирішувати дорожньо- транспортні ситуації; закріплювати правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності. Вдосконалювати вміння дітей розрізняти дорожні знаки ; уважно слухати дорослого та свого товариша; відповідати на запитання. В іграх учити діяти відповідно правил, діяти за сигналом. Закріпляти уявлення дітей про призначення світлофора, про його сигнали.Засобами зображувальної діяльності створювати пам'ятку про правила дорожнього руху. Розвивати творчі здібності, увагу, пам'ять. Виховувати відповідну здоров'язбережувальну поведінку.  Структура заняття 1. Організаційний момент  2. Світлофор - моргайко 3. Бесіда "Дорожні знаки" 4. Дидактична гра "Уага!" 5. Руханка "Ми пішоходи" 6. Виготовлення пам'ятки "Правила по

Логопедичне заняття на автоматизацію звуків "Ш", "С"; диференціацію звуків "Ш-С".

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звуків "Ш", "С"; диференціацію звуків "Ш-С".   Мета : закріплювати правильну артикуляцію звуків"Ш" та "С"; продовжувати вчити визначати місце звука у слові, визначати наявність чи відсутність звука у слові . Розвивати фонематичні процеси, пальцевий праксис,мовленнєвий видих, переключення, увагу,пам'ять. Виховувати активність, пізнавальний інтерес.     Структура заняття: 1. Привітання.  2. Артикуляційна гімнастика "Допоможи змійці доповзти до насосу та шини". 3. Вправа на дихання "Здуй листочок" 4. Диференціація "С-Ш" насос-змійка... 5. Гра "Що далі?"-ритмічний ряд. 6. Гра"Четвертий зайвий"  7. Гра "Що зникло?" 8. Підсумон.

13 травня День кульбаби

Зображення
 

Чарівні казки про Фей та Принцес

Зображення
 

Терапевтична казка «Герої теж плачуть»

Зображення
 

Фізична культура. Руханка «Каченята»

Зображення
 

Літературне+театралізоване образотворення. Інтегроване заняття (художня література + аплікація) Тема : Казка про кульбабку

Зображення
Літературне+театралізоване образотворення. Інтегроване заняття (художня література + аплікація) Тема : Казка про кульбабку Програмовий зміст:учити дітей розуміти зміст художнього твору; розвивати вміння відповідати на запитання вихователя за змістом прочитаного; викликати емоційний настрій. Розвивати інтонаційну виразність, творчу уяву. Продовжувати вдосконалювати прийоми роботи з папером, розвивати навички роботи з ножицями, охайність, самостійність. Корегувати дрібну моторику рук. Виховувати любов до рідної природи, бачити і відчувати її красу. Обладнання :смужки крепового паперу жовтого кольору, смужки зеленого кольору, дерев'яні шпажки для стебельчиків, ножиці. Хід заняття 1.Організаційний момент. Привітання. 2.Читання казки про кульбабку В. Дубініної 3.Бесіда за змістом. 4.Продуктивна діяльність. 5.Вправи для очей. 6.Практична робота дітей. 7.Підсумок.

Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях .

Зображення
Логопедичне заняття на автоматизацію звука "Ш" у словах та реченнях .   Мета : продовжувати автоматизувати звук "Р" у словах та реченнях. Узагальнити знання по темі одяг, професії. Розвивати фонематичне сприймання , увагу, мислення. Виховувати інтерес до заннять.       Структура заняття :  1. Привітання.   2. Артикуляційна гімнастика "Допоможи Вспишу дійти до фінішу".   3. Вправа на дихання "Здуй дим"   4. Гра" Допоможи шкільному автобусу доїхати до школи"   5. Гра " Так- ні"   6. Гра "Що за шиною?"   7. Гра на утримання ритму під музику."  8. Гра "Хто, що робить?"  9. Підсумок.

Взаємодія з батьками. Тема:" Особистість випускника дитсадка: базові якості."

Зображення
https://allakuzm ОСОБИСТІСТЬ ВИПУСКНИКА ДИТСАДКА: БАЗОВІ ЯКОСТІ У Державному стандарті дошкільної освіти України визначено дев’ять базових якостей особистості, які мають бути сформовані у дитини для досягнення нею дошкільної зрілості. Це довільність, самостійність, відповідальність, креативність, ініціативність, свобода і безпечність поведінки, самосвідомість, самоставлення, самооцінка. Для кожної розроблена своя методика і послідовність дій, дотримання яких через певний, досить тривалий, час має забезпечити сформованість відповідної якості. Але  для досягнення позитивного результату ми, дорослі, маємо формувати ці якості у дітей щодня, в єдності та взаємозв'язку з іншими, у різних видах діяльності та формах взаємодії малюків з навколишнім світом. Тож маємо на основі характеристики кожної з базових якостей особистості визначити єдиний алгоритм і педагогічні умови її формування у дітей в дошкільному віці. ДОВІЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ Довільність поведінки визначається здатністю дитини керу